2022.07.19. 17:30
Ki nyeri a polgármester és a képviselő-testület közt dúló boldogi csatát?
A konfliktusos helyzetet a boldogiak szerint vagy egy új választás tudná feloldani, vagy pedig az, hogy leülnek egymással és megbeszélik a problémákat.
A polgármesteri hivatalban a békesség a múlté, sokan inkább a pletykáknak hisznek
Forrás: HMH
Egyelőre patthelyzet alakult ki Boldogon, miután az önkormányzati képviselő-testület valamennyi képviselője aláírásával megjelent nemrég egy írás Öntsünk tiszta vizet a pohárba! címmel a helyi újságban, a Boldogi Életben.
A polgármester és a képviselők közti konfliktus az utóbbi hónapokban csúcsosodott ki, amikor több, az önkormányzatot vagy a helyi sportéletet kellemetlenül érintő ügy került nyilvánosságra. Az egymás közti vitarendezés egyre inkább ellehetetlenült, s a helység jegyzője, Katonáné Fülöp Gabriella is egyre nyíltabban a képviselők pártjára állt – aláírásával is –, mint tette azt május 30-án, amikor egy félbeszakadt testületi ülés után a képviselők csoportja közleményt adott ki. Ekkor a polgármester felelősségét firtatták több, még meg nem valósult pályázati projekt miatt.
A képviselők által jegyzett írásban Laczkó Roland polgármestert teszik felelőssé azért, hogy az elmérgesedett helyzetben kísérletet tett június végén a jegyző elmozdítására. Mint fogalmaznak, a grémium tagjait felháborította az a mód, ahogy ezt a polgármester meg akarta tenni. Az elmúlt hetekben egyébként táppénzen lévő jegyzővel kapcsolatban az írás kiemeli, hogy magas szintű felkészültséggel végzi munkáját, így semmilyen indok nincs arra, hogy a munkájában ellehetetlenítsék és a munkavégzését megszüntessék. Megfogalmazásuk szerint a jegyző és a polgármester közti munkamegosztásban a covid időszaka alatti rendkívüli helyzet volt a felelős, amikor a képviselő-testület összehívása nélkül, egy személyben a polgármesterek hozhattak meg döntéseket. A tájékoztatásból a jegyző is kimaradt, így fontos, például a pályázatokkal kapcsolatos aktuális információk sem jutottak a jegyző tudomására.
A szöveg aláírói számon kérik a polgármestert abban az ügyben is, melyben nem polgármesteri, hanem sportegyesületi elnöki minőségében érintett. Még tavaly látott napvilágot az információ, amely szerint a helyi sportegyesület ingatlanjait, vagyontárgyait elkezdték végrehajtó útján elárverezni. A képviselők kiemelik, az ügy alapja egy ma már közel 20 millió forintosra duzzadt tartozás, amely egy szabálytalanul lefolytatott, elszámolásában meghiúsult, így visszafizetésre kötelezett TAO-pályázatból keletkezett. Ebben egyébként korábban több fórumon is elismerte felelősségét Laczkó Roland sportegyesületi vezető minőségében, hangsúlyozva azt is, hogy ezt az esetet külön kell választani a polgármesteri tevékenységtől.
A képviselők csoportja a közös szövegben egyebek közt a Magyar Falu Programban korábban elnyert, ám még meg nem valósult járda- és ravatalozó-felújítási pályázatokkal kapcsolatban a polgármestert vádolták időben meg nem hozott döntésekkel, melyek következtében a projekteket nem tudták határidőben befejezni.
A képviselők által megfogalmazott összegzés szerint a képviselő-testület elismeri azokat a pozitív változásokat, amelyek a második ciklusát töltő Laczkó Roland polgármestersége idején történtek a faluban. Ilyen a bölcsőde, az egészségház építése, illetve felújítása, utak rekonstrukciója, vagy a polgármesteri hivatal korszerűsítése. A falu jövőjét tekintve viszont aggasztónak tartják, hogy a község megválasztott vezetője a hibákra őt figyelmeztető, a törvényességet biztosító jegyzővel nem tud és nem akar együttműködni. Hozzáfűzik, hogy ha a polgármester eláll a jegyző elbocsátásának szándékától, úgy a képviselők is folytatnák a közös munkát és megkímélnék a települést egy időközi választástól.
A polgármestert bíráló szövegre aztán az elmúlt hét végén több önkormányzati képviselő is reagált írásban. Gyökér András kiemelte, a polgármester tevékenységében tapasztalt súlyos problémák, mulasztások okán több határozat is született, ezek hamarosan nyilvánossá válnak. Buzás Bálint, a településfejlesztési bizottság tagja szerint pedig minden boldogit megillet az, hogy tudja, mi történik a faluban. Egy másik, sajtónak nyilatkozni nem kívánó képviselő szerint ez az egész helyzet elkerülhető lett volna, ha a jegyző és a polgármester szót ért egymással, úgy biztosan megoldható lett volna minden problémás ügy.
Nem a helyi feszültség miatt bont szerződést a háziorvos - A képviselők állításaira Laczkó Roland is reflektált írásban. Ebben leszögezte, hogy a jegyző asszonnyal nem személyes okok miatt szeretné megszüntetni a munkakapcsolatukat. Az üggyel kapcsolatban azonban jelenleg többet nem akart közölni. A sportegyesület felszámolásával kapcsolatban a polgármester kiemelte, korábban évekig nem működött a foci a településen. Az ő kezdeményezésére és finanszírozása mellett maradt talpon a csapat. Megjegyezte: sajnos akkor, amikor mindent önerőből, segítség nélkül csinált, annak nem lett akkora híre, mint most annak, amikor valamit elrontott. Kitért arra a helyi felvetésre is, mely szerint a boldogi háziorvos azért mondott fel nemrég, mert fel szerették volna emelni a rendelő bérleti díját. Erre a cáfolat egyértelmű, közzé tették azt az indoklást, melyben Kertészné dr. Altmár Erika kérte a háziorvosi szerződése felbontását az egészségpénztári központi finanszírozási problémákra hivatkozva. Laczkó Roland azzal zárta írását, hogy a továbbiakban nem szeretne a közösségi média kommentháborújában részt venni.