Vízilabda

2 órája

Női Bajnokok Ligája: a hajrában a Digi-Eger fölé nőtt a SIS Roma

Második mérkőzését is elveszítette a házigazda Digi-Eger a női Bajnokok Ligája D jelű selejtező-csoportjában. A spanyol CN Terrassa után az olasz SIS Roma is jobbnak bizonyult az egrieknél.

Heol.hu

Az egri Eve Westonék (11) a hajrában elsüllyedtek

A második negyed közepén még 6–3-ra dr. Sike József edző tanítványai vezettek, az olaszok azonban a nagyszünetre egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. A folytatásban már a vendégek diktálták a tempót, s ugyan 11–11-nél még sikerült egyenlíteni Lendvai Natasáéknak, de a végjátékban a vendégek újra az egriek fölé kerekedtek.
A Digi-Eger két fordulót követően pont nélkül áll. A kvintettből az első két helyezett, valamint az öt csoport legjobb harmadikja jut be a legjobb 16 közé. A többi együttes a második számú európai kupasorozatban, az Eurokupában folytathatja szereplését.

A D-csoport pénteki mérkőzésein:

DIGI-EGER–SIS ROMA 12–15 (1–3, 5–3, 3–4, 3–5)
A GÓLDOBÓK: Lendvai N. 4, Horváth Zs. 3, Szilágyi D. 2, Sóti L., Pogonyi B., Szellák Cs. 1–1, ill. Chiappini 6, Zaplatina 3, Picozzi, Papi 2–2, Ranalli, Cocchiere 1–1.
PALLANUOTO TRIESTE–III. KERÜLETI TVE 14–13 (7–3, 2–4, 3–3, 2–3)

A csütörtöki mérkőzéseken:

DIGI-EGER–CN TERRASSA (spanyol) 10–19 (3–6, 1–4, 3–4, 3–5)
A GÓLDOBÓK: Lendvai N. 4, Szilágyi D., Szellák Cs. 2–2, Borsi I., Horváth L. 1–1, ill. Prats Rodriguez, Piralkova Coello 5–5, Dalmases Zurita 4, Nicholson, Ten Broek, Pena Carrasco, Gomez de la Puente, Houghton 1–1.
PALLANUOTO TRIESTE–SIS ROMA 9–11 (2–4, 0–1, 4–4, 3–2)

A D-csoport állása
1. SIS Roma 2 mérkőzés/6 pont, 2. CN Terrassa 1/3, 2. Pallanuoto Trieste 2/3, 4. III. Kerületi TVE 1/0, 5. Digi-Eger 2/0.