Labdarúgás

2024.06.12. 14:52

A Füzesabonyi SC-Erőss út csapata győzött és az NB III.-ba jutott

A Monostorpályi SE vendégeként 2–1-re megnyert NB III.-as osztályozó első mérkőzése után a szerdai visszavágón is győzött és valóra váltotta álmait a Füzesabonyi SC-Erőss út csapata. Cikkünk folyamatosan frissül.

Az NB III.-ba jutott Füzesabonyi SC-Erőss út csapata

Régen mutatkozott ilyen tekintélyes érdeklődés a füzesabonyiak mérkőzése iránt, mint ezúttal. Ez persze nem csoda, nagyon is valóság, köszönhetően a remek bajnoki idényt maga mögött Heves vármegyei bajnokcsapatnak. Bódis Barna legénysége véghez vitte azt a bravúrt, hogy idén tavasszal minden mérkőzését megnyerte, közte a kapott gól néküli 13 bajnoki és a két Heves Vármegyei Kupameccsel. A Hajdú-Bihar vármegyei aranyérmes Monostorpályi SE elleni visszavágón is a győzelem az FSC célja, miközben az esetleges döntetlen is elegendő lenne ahhoz, hogy 32 év múltán újra az NB III.-ban kezdhesse az idényt kék-sárga legénység.

Ahogy a Maklár SE szurkolói csoportja, úgy az RFC-Átány csapata is arra buzdít közösségi oldalán, hogy minél többen menjenek Abonyba szurkolni. A drukkolás mellett ugyanis jótékony célt is szolgál a nagy téttel bíró mérkőzés, köszönhetően a FSC-vezetés gesztusának.

Forrás: Maklár SE szurkolói csoportja

A Heves vármegyei III. osztályú bajnokság Délnyugati csoportját megnyert átányiak ezt írták:

Forrás: RFC-Átány

Még véletlenül sem szabad előre inni a medve bőrére, azzal együtt sem, hogy a vendégek edzője problémák sorával hozakodott elő az első mérkőzést követően.

A Füzesabonyi SC-Erőss út csapatának mérkőzéseinek főrendezője, Bocsi Tamás érdeklődésünkre elmondta: Monostorpályiból is népes szurkolóhad várható, a messziről érkező vendégeket kiszolgálására felkészült a klub. Hogy pontosan mennyi néző látogat ki a meccsre, az egyelőre még kérdés, ám arra még sokan emlékeznek, amikor az 1996-ban rendezett Magyar Kupa-találkozón 1500 néző előtt fogadta az NB I.-es újpestieket az FSC.

Forrás: A Heves Megyei Labarúgás Története c. könyv

A mérkőzés kezdete előtt 25 percel már csaknem  megtelt a fedett lelátó. Tekintve, hogy az eső is rákezdett, aki csak teheti, behúzódik a védett rész alá. A kezdőcsapatokat megadták az edzők, ezek szerint így alakul a két gárda pályára lépő tizenegye:

Forrás:  adatbank.mlsz.hu

17.02: Elkezdődött a mérkőzés. A Monostorpályi SE szurkolói Lázár Levente nevét skandálva láttak hozzá a buzdításhoz.

5. perc: Nagy vendéghelyzet maradt ki!  Rostás remek passza után Bíró 12 méteres lövése centikkel a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

10. perc: Nagy Gergely jobb oldali lapos szöglete után Szanku 3 méterről perdítette a kapu mellé a labdát.

14. perc: Szanku fordult be a kapu felé, bal lábasa lövése hazai lábról hagyta el az alapvonalat.

22. perc: Sárga lap: Nyilas Szabolcs (Berkit buktatta)

23. perc: Oláh Norbert 22 méteres megpattanó szabadrúgását Bákonyi tolta a léc fölé.

31. perc: A középpályán zajlik a játék, csupán a vendégek két leshelyzete okozott felzúdulást.

34. perc: Járdán Tibor helyi tudósító számvetése alapján legalább 700 néző követi figyelemmel a mérkőzést.

41. perc: A játékvezető egy percet hosszabbít majd az első félidőben.

45+1. perc: Vége az 1. félidőnek, az állás 0–0.

Összefoglaló

A vendégek egyértelműen a hazaiak tudtára adták, hogy bizony győzni érkeztek Füzesabonyba. Bíró Péter könnyen előnyhöz juttathatta volna a monostoriakat, ám a helyzet kimaradt, ahogy hazai részről Szanku Kristóf sem tudott élni a lehetőségeivel. Oláh Norbert szabadrúgásánál  Bákonyi Nobert részéről bravúrra volt szükség a hárításhoz. Ha csak ezeket nézzük, az FSC előtt adódott több és nagyobb ziccer. Ugyanakkor az is kitűnik, hogy az MSE egységes, jó gárda, amellyel szemben a szünet után is hasonlóan összehangolt futballra lesz szükség a házigazdáknak ahhoz, hogy elérjék a céljukat.

A szünetben cserélt az MSE: Nyilas Szabolcsot Sándor Bence váltotta.

18.00: Elkezdődött a 2. félidő.

50. perc: Az FSC percek óta birtokolja a labdát, de a 16-oson belülre nem sikerül bejutni.

51. perc: Szabó Roland unta meg a passzolgatást, 23 métererről kapura lőtt, ám a labdát Bákonyi vetődve fogva.

57. perc: Rostás a bal oldalról indulva vette célba a kapu, ám lövése lecsúszott és bedobás lett belőle.

59. perc: Szanku lépett ki a védők közül, ám 16 méterese lövése Sós szorításában nem ment kapura.

64. perc: Berki futott el a bal oldalon, 14 méterről lőtt, de Bákonyi lábbal hárított.

71. perc: Bocsi Patrikot állították meg lesen.

74. perc: Oláh Norbert megsérült, helyette Antal Zsolt lépett a pályára.

76. perc: Gyügyei Zoltán estében lőtt 14 méterről, a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret.

77. perc: Csere a vendégeknél: Szilágyi helyett Sólyom a pályán.

80. perc: Sárga lap: Nagy Gergely kapta Ménes buktatásáért.

81. perc: Szanku került nagy helyzetbe, Bákonyi mellett is elvitte a labdát, majd ballal a felső lécre emelt.

83. perc: Cserék: Bacsó helyett

86. perc: Vezet az FSC! Berki futott el a bal oldalon, beadott, a középen érkező Szanku pedig 5 méterről a kapuba helyezett, 1–0.

87. perc: A Bacsó helyére beállt Nagy Attila Milán kapott sárga lapot.

88. perc: FSC-cserék: Németh és Sebe be, Szanku és Berki le.

90. perc: 3 perc lesz a hosszabbítás.

90+3. perc: Ambrust buktatta Bákonyi a 16-oson belül, 11-es! A büntetőt Jambrich értékesítette, 2–0.

VÉGE a mérkőzésnek: győzött és NB III.-ba jutott a Füzesabonyi SC-Erőss út csapata.